↑ Powrót do Organizacja

Wydrukuj to Strona

Regulamin – wyścigi parami

aktualizacja: 19.09.2017 r.

Wyścigi parami ósemek w biegach głównych:

–  juniorów AZS Szczecin (tor 2) – Reprezentacja Bydgoszczy (tor 1), godz. 14.40
– seniorów – LOTTO-Bydgostia (tor 1) – AZS UMK Toruń (tor 2), godz. 16.40
– Uniwersytet Oxford (tor 1) – Uniwersytet Cambridge (tor 2) godz. 17.10

1.Osady biorące udział w Wielkiej Wioślarskiej, w biegach głównych juniorów, seniorów i uniwersytetów startują parami.

2.Osady ósemek juniorów w wyścigu głównym AZS Szczecin i Reprezentacji Bydgoszczy schodzą na wodę od godz. 13.00 do 13.10  (osady muszą opuścić strefę startową przystani LOTTO-Bydgostii do 13:12 ponieważ o 13:15 nastąpi start osad weteranów)

3.Osady ósemek seniorów w wyścigu głównym LOTTO-Bydgostia i AZS UMK Toruń schodzą na wodę od godz. 15.20 do 15.35. (osady muszą przepłynąć do godz. 15.45 za ,,Hotel Słoneczny”, który znajduję się 1 km od przystani LOTTO-Bydgostia w stronę Brdyujścia, ponieważ o godz. 15:50 nastąpi start ósemek kobiet)

4.Osady ósemek uniwersytetów Oxford i Cambridge schodzą na wodę od godz. 16.20 do 16.30. (osady czekają blisko przy brzegu obok startu do wyścigu – ,,Słoneczny Młyn” od godz. 16.50 do 17.05. UWAGA: około 17:00 będą przepływać dwie osady wyścigu głównego seniorów LOTTO-Bydgostia – AZS UMK Toruń)

5.Start do wyścigów ósemek juniorów (Mistrz Polski AZS Szczecin – Reprezentacja Bydgoszczy) i seniorów (Mistrz Polski LOTTO-Bydgostia – wicemistrz Polski AZS UMK Toruń) odbędzie się na rzece Brdzie przy moście kolejowym przy torze regatowym w Brdyujściu. Meta – Rybi Rynek. Dystans 8,5 km.

  1. Start do wyścigów ósemek uniwersytetów Oxford – Cambridge odbędzie się na rzece Brdzie przy Hotelu ,Słoneczny Młyn” przy moście Pomorskim. Meta – Rybi Rynek. Dystans 2 km.

7.Osady startują na wcześniej wylosowanych torach. Losowanie torów w wyścigach głównych seniorów, juniorów i uniwersytetów Oxford – Cambridge odbędzie się podczas konferencji prasowej 19 września br.

8.Koryto rzeki podzielone zostało na dwa pasma. Pierwsze pasmo znajduje się po lewej stronie startera (od ul. Toruńskiej), natomiast drugie po jego prawej stronie.

9.Zabronione jest tzw. „ścinanie zakrętów” przez osady, pod rygorem ich zatrzymania przez sędziego. Po zatrzymaniu następuje natychmiast ponowny start w miejscu zatrzymania osad, natomiast osada, która popełniła wykroczenie startuje 10 sekund później. Czas ustawiania osad do ponownego startu sędzia rejestruje i wprowadza korektę na mecie regat.
Zasada tzw. ,,ścinanie zakrętów” nie ma zastosowania, jeżeli jedna z osad uzyska przewagę dwóch długości łodzi.

10.Osady muszą zgłosić starterowi gotowość do wyścigu regatowego na 5 minut przed wyznaczoną godziną startu.

11.Podczas wyścigu osadom towarzyszy łódź motorowa z sędzią.

12.Wyścig juniorów AZS Szczecin – Reprezentacja Bydgoszczy, godz. 14.40. Wręczenie medali na scenie bezpośrednio po wyścigu.

13.Wyścig seniorów – LOTTO-Bydgostia – AZS UMK Toruń, godz. 16.40. Po zakończonym wyścigu osady czekają przy moście na osady Uniwersytetów Oxford – Cambridge. Osady LOTTO-Bydgostia – AZS UMK Toruń będą dekorowane na scenie po dekoracji ósemek Uniwersytetów Oxford – Cambridge.

14. Wyścig Uniwersytetów Oxford – Cambridge godz. 17.10. Wręczenie medali na scenie bezpośrednio po wyścigu.

Permalink do tego artykułu: http://wielkawioslarska.wioslarstwo.bydgoszcz.pl/organizacja/regulamin-wyscigi-parami/