↑ Powrót do Organizacja

Wydrukuj to Strona

Regulamin – wyścigi parami

Regulamin – wyścigi parami, XXVII WWoPB – 2018

regulamin edycji 2018

aktualizacja: 10.09.2018 r.

Wyścigi parami ósemek w biegach głównych:
– juniorów AZS UMK Toruń – Reprezentacja Bydgoszczy, godz. 14.40
– seniorów – LOTTO-Bydgostia – AZS Szczecin, godz. 16.30
– Uniwersytetów Oxford – Cambridge, godz. 17.05

1.Osady biorące udział w Wielkiej Wioślarskiej, w biegach głównych juniorów, seniorów i uniwersytetów startują parami.

2.Osady ósemek juniorów w wyścigu głównym AZS UMK Toruń i Reprezentacji Bydgoszczy schodzą na wodę od godz. 13.30 do 13.40  (osady muszą przepłynąć do godziny 13:50 za ,,Hotel Słoneczny Młyn”, ponieważ o godz. 14.00 nastąpi start osad ósemek juniorów w wyścigu  otwartym)

3.Osady ósemek seniorów w wyścigu głównym LOTTO-Bydgostia i AZS Szczecin schodzą na wodę po przepłynięciu od około godz. 15.20 do 15.35. (osady muszą przepłynąć do godz. 15.40 za ,,Hotel Słoneczny”, który znajduję się 1 km od przystani LOTTO-Bydgostia w stronę Brdyujścia)

4.Osady ósemek uniwersytetów Oxford i Cambridge schodzą na wodę od godz. 16.20 do 16.25. (osady czekają blisko przy brzegu przy starcie do wyścigu – ,,Słoneczny Młyn” od godz. 16.45 do 16.55. UWAGA: około 16:50 będą przepływać dwie osady!!!)

5.Start do wyścigów ósemek juniorów (AZS UMK Toruń – Reprezentacja Bydgoszczy) i seniorów (Mistrz Polski LOTTO-Bydgostia – AZS Szczecin) odbędzie się na rzece Brdzie przy moście kolejowym przy torze regatowym w Brdyujściu. Meta – Rybi Rynek. Dystans 8,5 km.

  1. Start do wyścigów ósemek uniwersytetów Oxford – Cambridge odbędzie się na rzece Brdzie przy Hotelu ,Słoneczny Młyn” przy moście Pomorskim. Meta – Rybi Rynek. Dystans 2 km.

7.Osady startują na wcześniej wylosowanych torach. Losowanie torów w wyścigach głównych seniorów, juniorów i uniwersytetów Oxford – Cambridge odbędzie się podczas konferencji prasowej 18 września br.

8.Koryto rzeki podzielone zostało na dwa pasma. Pierwsze pasmo znajduje się po lewej stronie startera (od ul. Toruńskiej), natomiast drugie po jego prawej stronie.

9.Zabronione jest tzw. „ścinanie zakrętów” przez osady, pod rygorem ich zatrzymania przez sędziego. Po zatrzymaniu następuje natychmiast ponowny start w miejscu zatrzymania osad, natomiast osada, która popełniła wykroczenie startuje 10 sekund później. Czas ustawiania osad do ponownego startu sędzia rejestruje i wprowadza korektę na mecie regat.
Zasada tzw. ,,ścinanie zakrętów” nie ma zastosowania, jeżeli jedna z osad uzyska przewagę dwóch długości łodzi.

10.Osady muszą zgłosić starterowi gotowość do wyścigu regatowego na 15 minut przed wyznaczoną godziną startu.

11.Podczas wyścigu osadom towarzyszy łódź motorowa z sędzią.

12.Wyścig juniorów AZS UMK Toruń – Reprezentacja Bydgoszczy, godz. 14.40. Wręczenie medali na scenie bezpośrednio po wyścigu.

13.Wyścig seniorów – LOTTO-Bydgostia – AZS Szczecin, godz. 16.30. Po zakończonym wyścigu osady czekają przy moście na osady Oxford – Cambridge. Osady LOTTO-Bydgostia – AZS Szczecin będą dekorowane na scenie po ósemkach Uniwersytetów Oxford – Cambridge.

  1. Wyścig Uniwersytetów Oxford – Cambridge godz. 17.05. Wręczenie medali na scenie bezpośrednio po wyścigu.

Permalink do tego artykułu: http://wielkawioslarska.wioslarstwo.bydgoszcz.pl/organizacja/regulamin-wyscigi-parami/