Wydrukuj to Strona

Program regat

aktualizacja: 10.09.2018r.

XXVII Wielka Wioślarska o Puchar Brdy 2018

22 września 2018 roku – Meta regat – Rybi Rynek – Bydgoszcz

13:15 – Otwarcie regat – Ósemki weteranów, pierwsza osada na mecie około 13:23

nr startowy 1, start 13:15, LOTTO-Bydgostia

nr startowy 2, start 13:16, AZS Toruń

nr startowy 3, start 13:17, Wiking Berlin

nr startowy 4, start 13:18, Litwa

nr startowy 5, start 13:19, MOS Warszawa

nr startowy 6, start 13:20, BTW Bydgoszcz

nr startowy 7, start 13:21, BKW Bydgoszcz

nr startowy 8, start 13:22, LOTTO-Bydgostia 2

14:00 – Wyścig ósemek juniorów o Puchar Prezesa Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. (wyścig otwarty), dystans 2 km –  Start w okolicy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego; osady startują co 1 minutę, meta Rybi Rynek, pierwsza osada dopływa na metę około 14:07

nr startowy 9, start 14:00, Reprezentacja Litwy  

nr startowy 10, start 14:01, Reprezentacja Berlina 1                                                 

nr startowy 11, start 14:02, LOTTO-Bydgostia 1

nr startowy 12, start 14:03, Berliner Ruder- Club Berlin                                                   

nr startowy 13, start 14:04, Zawisza  Bydgoszcz

nr startowy 14, start 14:05, Reprezentacja Berlina 2

nr startowy 15, start 14:06, BTW Bydgoszcz

nr startowy 16, start 14:07, Wir Iława

nr startowy 17, start 14:08, LOTTO-Bydgostia 2

nr startowy 18, start 14:09, LOTTO-Bydgostia 3

14:15 – Wyścig ósemek seniorów o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy  (wyścig otwarty), dystans 2 km  –  Start w okolicy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego; osady startują co 1 minutę, meta Rybi Rynek, pierwsza osada dopływa na metę około 14:22

nr startowy 19, start 14:15, Reprezentacja Niemiec     

nr startowy 20, start 14:16, Reprezentacja Litwy

nr startowy 21, start 14:17, Berliner Ruder- Club Berlin

nr startowy 22, start 14:18, PTW Płock

nr startowy 23, start 14:19, AGH Kraków

nr startowy 24, start 14:20, Wiking Berlin

nr startowy 25, start 14:21, WSG Bydgoszcz

nr startowy 26, start 14:22, MOS Warszawa

14:40 – Wyścig główny ósemek juniorów o Memoriał Zbigniewa Urbanyi i nagrodę Totalizatora Sportowego – Start w Łęgnowie; dystans 8,5 km –  Osady rywalizują ze startu wspólnego, meta Rybi Rynek, osady dopływają na metę około 15:10

AZS UMK Toruń –  Reprezentacja Bydgoszczy

 

15:15 – 15:30 – Wyścigi sprinterskie na 200 metrów czterech najlepszych ósemek z wyścigu seniorów. Osady, które zajęły wyższe miejsce w wyścigu na 2 km wybierają tor,  Półfinały (1 osada z 4 osadą, 2 osada z 3 osadą) –zwycięskie ósemki z półfinałów walczą w finale o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy

 

15:40 – Wyścig ósemek kobiet  o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego (wyścig otwarty), dystans 2 km –  Start w okolicy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego; osady startują co 1 minutę, meta Rybi Rynek, pierwsza osada dopływa na metę około 15:47

nr startowy 27, start 15:40, Reprezentacja Niemiec

nr startowy 28, start 15:41, AZS AWF Kraków

nr startowy 29, start 15:42, AZS UMK Toruń

nr startowy 30, start 15:43, AGH Kraków

nr startowy 31, start 15:44, LOTTO-Bydgostia 1

nr startowy 32, start 15:45, BKW Bydgoszcz

nr startowy 33, start 15:46, LOTTO-Bydgostia 2

nr startowy 34, start 15:47, LOTTO-Bydgostia 3

 

16:20 – 16:30 – Wyścigi sprinterskie osad seniorskich mikstów kajakarek i kajakarzy o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy (półfinały)

 

16:30 – 16.40 – wyścigi VIP oraz weteranów wioślarstwa na ergometrach wioślarskich

 

16:40 – 16:50 – Wyścigi sprinterskie osad seniorskich mikstów kajakarek i kajakarzy o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy (finały A i B)

16:30 – Wyścig główny ósemek seniorów o Puchar Wieczysty Rady Miasta Bydgoszczy i nagrodę Totalizatora Sportowego, dystans 8,5 km
Start w Łęgnowie; Osady rywalizują ze startu wspólnego, meta Rybi Rynek, osady dopływają na metę około 17.00

LOTTO-Bydgostia  (Mistrz Polski) – AZS Szczecin

 

17:05 – Wyścig ósemek o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy. dystans 2 km
Uniwersytet Oxford – Uniwersytet Cambridge ; Osady rywalizują ze startu wspólnego
Start w okolicy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego; meta Rybi Rynek, osady dopływają na metę około 17.12

 

 17:20 –  Wręczenie medali i nagród na scenie po dwóch ostatnich wyścigach

Permalink do tego artykułu: http://wielkawioslarska.wioslarstwo.bydgoszcz.pl/

normal_IMG_3124

XXVI Wielka Wioślarska – wyniki

XXVI. Wielka Wioślarska o Puchar Brdy przeszła do historii. W wyścigu głównym ósemek seniorów o Puchar Wieczysty Rady Miasta Bydgoszczy i nagrodę Totalizatora Sportowego wygrała osada LOTTO-Bydgostia przed AZS UMK Toruń. W wyścigu głównym ósemek juniorów o nagrodę Totalizatora Sportowego – Memoriał Zbigniewa Urbanyi zwyciężyła osada Reprezentacji Bydgoszczy przed AZS Szczecin. W wyścigu ósemek kobiet …

Czytaj więcej

21587302_1487645157949360_1872013936682225431_o

Konferencja prasowa

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa podczas której zaprezentowano program regat oraz odbyło się losowanie torów w wioślarskich biegach głównych, kajakowych i smoczych łodzi. Losowania dokonały Magdalena Fularczyk-Kozłowska (biegi wioślarskie i smoczych łodzi) i Joanna Bruska (biegi kajakowe).

Czytaj więcej